Psychoterapia dla biznesu - na czym polega?

Psychoterapia dla biznesu jest jedną z form pomocy polegająca na indywidualnej pracy z danym pracownikiem lub całym zespołem, w którym pojawiły się liczne nieporozumienia lub konflikty. Polega głównie na zrozumieniu przyczyn i źródeł powstawania problemów wśród współpracujących ze sobą osób, a także zrozumienia indywidualnych potrzeb każdej jednostki. Dzięki indywidualnym spotkaniom z Psychologiem czy Psychoterapeutą możesz dostrzec różnego rodzaju mechanizmy obronne oraz rozpoznać czynniki wywołujące uczucie stałego stresu, wewnętrznego napięcia czy wycofania wśród swoich pracowników.

 

Czy wiesz, że zaburzone relacje w miejscu pracy mogą stanowić jedną z głównych przyczyn wystąpienia tzw. syndromu wypalenia zawodowego wśród pracowników? Bardzo często jedną z ważniejszych przyczyn różnorodnych konfliktów i nieporozumień jest właśnie odczuwany wysoki poziom stresu w miejscu pracy oraz związane z tym wypalenie zawodowe, które w ostatnich latach zbiera za sobą coraz większe żniwo.

Psychoterapia dla biznesu - dla kogo?

 • Jeśli czujesz, że praca, którą niegdyś lubiłeś, która wcześniej Cię fascynowała, przynosiła satysfakcję i zadowolenie - od jakiegoś czasu bardzo Cię stresuje i wkurza? 
 • Jeśli odczuwasz spadek tzw. sił witalnych, obniżenie poziomu wewnętrznej energii, brak zaangażowania i motywacji do pracy, obniżoną cierpliwość, nadmierną frustrację i podenerwowanie, ogólne znudzenie pracą i ludźmi, w tym skłonność do cynizmu i irytacji oraz zwątpienie w sens wykonywanej pracy?
 • Jeśli coraz częściej czujesz się zmęczony i wyczerpany, zarówno emocjonalne, fizyczne czy psychicznie oraz zaczynać mieć kłopoty zdrowotne – być może twój organizm daje ci wyraźne psychosomatyczne sygnały, że przesadzasz z wysiłkiem i stresem?
 • Jeśli zauważyłeś trudności w budowaniu relacji z innymi osobami w pracy, masz wątpliwości, czy jesteś dobrym pracownikiem, czujesz się samotny i masz poczucie, że nie możesz na nikogo liczyć i boisz się zaufać?
 • Jeśli izolujesz się od innych osób oraz coraz częściej unikasz bliskich kontaktów interpersonalnych zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym?
 • Jeśli czujesz, że ilość powierzonych obowiązków jest poza Twoim zasięgiem i nie jesteś w stanie tego pokonać?
 • Jeśli doświadczasz stresu związanego z odpowiedzialnością wobec innych ludzi (współpracowników, klientów, podopiecznych…), podejmowaniem trudnych decyzji każdego dnia itp.? 
 • Jeśli czujesz, że Twoje myśli bez przerwy skupiają się na pracy, nie potrafisz odpocząć, spać i coraz trudniej wstać Tobie rano i rozpocząć kolejny dzień?
 • Jeśli przestałeś wierzyć w siebie, w swoje umiejętności i kompetencje i czujesz się niepewnie? 
 • Jeśli z jakiegoś powodu nie potrafisz jasno i klarownie wyrazić swojego zdania i na wszystko się zgadzasz?
 • Jeśli borykasz się z problemami z własną psychiką - atakami lęku, objawami depresji, nieoczekiwanymi trudnościami w jakiejś dziedzinie, poczuciem winy, wątpliwościami dotyczącymi drogi zawodowej, którą wybrałeś, sensu tego, co robisz i własnej wartości, obawami przed krytycznymi ocenami ze strony innych?
 • Jeśli doświadczasz permanentnego stresu w miejscu pracy oraz czujesz się wypalony zawodowo?

 

Jeśli odpowiedziałeś chociaż na jedno powyższe pytanie być może ta forma pomocy jest właśnie dla Ciebie i Twojej firmy. Współpraca ze specjalistą w zakresie psychiki ludzkiej i jej oddziaływań może pomóc lepiej zrozumieć siebie, to z czym się aktualnie zmagasz, jakie są tego przyczyny i źródła powstawania objawów, mechanizmy obronne oraz przeanalizować i wdrożyć odpowiednie rozwiązania, zarówno dla Ciebie jak i Twojej firmy. Razem z Psychologiem czy Psychoterapeutą przyjrzycie się tym obszarom, które stały się dla Ciebie czy Twojej firmy bardzo kłopotliwe i niezrozumiałe. Przyjrzycie się również towarzyszącym im stanom emocjonalnym, myślom i zachowaniom – dzięki czemu wzrośnie świadomość, zarówno Twoja jak i Twoich współpracowników i będziesz potrafił wprowadzić odpowiednie działania korygujące.


Jeżeli dalsze kontynuowanie czynności zawodowych staje się coraz trudniejsze a konflikty w pracy stają się coraz częstsze i niemożliwe do rozwiązania, napięcie i rozdrażnienie ciągle rośnie – może się okazać, że właśnie jedynym sposobem na powrót do równowagi i zrozumienie przyczyn i źródeł danej sytuacji może być właśnie Psychoterapia dla Biznesu oraz indywidualna pomoc Psychologa. 

Psychoterapia dla biznesu – jak przebiega?

Przebieg psychoterapii i pomocy psychologicznej zależy głównie od specyfiki problemów, z którymi mierzy się dana firma oraz poszczególni członkowie zespołu.  Sesje biznesowe przeprowadzane są w różnych konfiguracjach i zależą głównie od indywidualnych potrzeb danej firmy i jej pracowników. 

 

Na początku Psychoterapeuta czy Psycholog może zaproponować wspólne spotkania z wszystkimi członkami zespołu, a w kolejnych etapach zaprosić na kilka spotkań np. samych pracowników.  Mogą to być również indywidualne spotkania z pracownikami w formie stałego abonamentu np. spotkania online. Taki efekt terapeutyczny wymaga kilku tygodni lub kilku miesięcy pracy – wszystko zależy od rodzaju trudności, z którymi chcemy się uporać. Jedno spotkanie z psychoterapeutą trwa zwykle od 45 do 60 minut. 

Dlaczego warto mieć Psychologa w firmie?

Jedynie w pełni zadowolony pracownik, znający min. swoje potrzeby, kompetencje i umiejętności, potrafiący rozpoznać i zarządzać swoimi emocjami, potrafiący się komunikować, wyrażać to co czuje, bez obciążenia problemami osobistymi - może z pełnym, świadomym zaangażowaniem i motywacją efektywnie wykonywać swoją pracę i powierzone obowiązki zawodowe. 

 

Co uzyskujesz podczas konsultacji?

 1. Psychologiczne konsultacje - telefoniczne, online, pisemne dla twoich pracowników (Skype, WhatsApp, Microsoft Teams, e-mail)
 2. Psychoterapia indywidualna dla każdego delegowanego pracownika lub psychoterapia grupowa dla zespołu (Skype, WhatsApp, Microsoft Teams)
 3. Pomoc w zatrudnieniu odpowiedniej kadry menadżerskiej, nastawionej nie tylko na wyniki, ale również na współpracę i stałe rozwijanie kompetencji oraz umiejętności swojego zespołu – TESTY OSOBOWOŚCI DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ,
 4. Podniesienie wizerunku firmy - niezaprzeczalna przewaga konkurencyjna
 5. Rabaty ilościowe - według liczby pracowników
 6. Anonimowa rejestracja i całkowita anonimowość pracowników
Zapisz się na terapięZobacz cennik

Zadzwoń:

+48 695 149 124

E-mail:

kontakt@pracowniadobregorozwoju.pl

Pełny kontakt