Prezentacje Biznesowe i wystąpienia publiczne (warsztat PowerPoint)

Szkolenie 1-dniowe: Cena: 1500 zł

Szkolenie 2-dniowe: Cena: 2800 zł

Szkolenie indywidualne: cena do ustalenia indywidualnie

Terminy najbliższych szkoleń: online / stacjonarnie - skontaktuj się ze mną !

 

 

Cel edukacyjny:

 

Prezentacje biznesowe i wystąpienia publiczne dla niektórych to zwykła szara codzienność, dla innych zaś coś, co trudno sobie wyobrazić. Samo myślenie o przygotowaniu profesjonalnej prezentacji, która nie zostanie wyśmiana czy skrytykowana, a przeciwnie zostanie doceniona - wywołuje w nas ogromny lęk i stres. Co dopiero mówić o wystąpieniu publicznym i zaprezentowaniu jej wśród grona kilku lub nawet kilkudziesięciu osób? Ważne zatem jest, wypracowanie w sobie pewnych indywidualnych umiejętności miękkich oraz sposobów radzenia sobie np. ze stresem, tremą czy komunikacją interpersonalną, jak również świadomość swoich mocnych i tych słabszych stron czy cech osobowości. 

 

Czasami perfekcyjnie przygotowana prezentacja po prostu nie wystarczy – dlatego na naszym szkoleniu skupimy się przede wszystkim nad Twoim wnętrzem, osobowością i temperamentem. Na koniec połączymy wszystko z elementami prawidłowej komunikacji, technikami radzenia sobie ze stresem i innymi oraz wybranymi aspektami psychologicznymi, które pomogą Tobie zapanować nad sobą w momencie kryzysu czy tremy. 

 

Dzięki temu szkoleniu masz możliwość nauczyć się tworzenia zupełnie innych, bardziej profesjonalnych, kreatywnych, świadomych siebie prezentacji MS PowerPoint oraz projektowania efektywnych i ciekawych slajdów. Ponadto zdobędziesz umiejętność wyjścia ze strefy komfortu i pokonywania własnych trudności czy przekonań. Nabędziesz odpowiednie umiejętności miękkie, wspomagające walkę z tremą i stresem. Poznasz również elementy komunikacji zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej, które pozwolą w łatwy sposób zachęcić odbiorców do aktywnego słuchania oraz wszystkie inne ważne wskazówki, choćby dotyczące odpowiedniego ubioru, zachowania, gestów czy ogólnej aparycji zewnętrznej. 

 

Dzięki odpowiedniemu psychologicznemu podejściu do drugiego człowieka oraz zrozumieniu indywidualnych potrzeb, być może pierwszy raz w życiu właśnie na tym szkoleniu poczujesz się sobą oraz swobodnie, bez tremy i wewnętrznego lęku przed oceną i opinią innych osób

 

Po szkoleniu dodatkowo otrzymasz od nas w prezencie gotową do wykorzystania z różnorodnymi slajdami prezentację, którą będziesz mógł wykorzystać do tworzenia włanych kreatywnych slajdów i wystąpień publicznych.

Dla kogo szkolenie

dla Ciebie, jeśli często zdarza się, że zastanawiasz się w jaki sposób:

 • zainteresować publiczność, a przy okazji się nie skompromitować?
 • pokonać lęk i strach oraz tremę przed wyjściem na scenę?
 • zbudować indywidualny a zarazem profesjonalny własny wizerunek podczas wystąpień publicznych i prezentacji np. biznesowych?
 • rozwijać swoje umiejętności miękkie, w tym zdolności komunikacyjne, pewność siebie, asertywność, swobodne mówienie itp.?
 • zachęcić odbiorców do aktywnego słuchania?
 • być na scenie, mówić, poruszać się, gestykulować czy po prostu odpowiednio dopasować tzw. Dress code do charakteru i specyfiki danego wystąpienia?
 • poradzić sobie z brakiem uwagi, gadaniem, przeszkadzaniem w trakcie prezentowania czy zadawanymi pytaniami oraz innymi niezaplanowanymi sytuacjami, które na samą myśl przyprawiają o ból brzucha?

 

Jeśli chcesz zdobyć umiejętność tworzenia profesjonalnych, efektywnych i kreatywnych prezentacji MS Power Point, chcesz poznać siebie oraz nabyć odpowiednie umiejętności miękkie, by lepiej w przyszłości wykorzystać swoje naturalne predyspozycje, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym – to szkolenie jest właśnie dla ciebie.

Efekty szkolenia po zakończeniu szkolenia

Każdy uczestnik szkolenia ma możliwość:

 • zdobycia wiedzy i niezbędnych umiejętności technicznych przydatnych do tworzenia profesjonalnych, efektywnych i kreatywnych prezentacji MS PowerPoint,
 • zdobycia wiedzy w tworzeniu uniwersalnych a zarazem interesujących i ciekawych slajdów przyciągających uwagę oraz dopasowanych do Ciebie i Twojej indywidualnej osobowości,
 • zdobycia umiejętności wyjścia ze strefy komfortu, pokonywania własnych trudności i przekonań, w tym zacząć czuć się pewniej na scenie, 
 • nabyć odpowiednie umiejętności miękkie, wspomagające tremę i stres, pomagające w łatwy sposób nawiązać odpowiedni kontakt z słuchaczami,
 • poznać elementy komunikacji zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej, które pozwolą w łatwy sposób zachęcić odbiorców do aktywnego słuchania i interakcji,
 • poznać różnorodne wskazówki, dotyczące np. odpowiedniego ubioru, zachowania, gestów czy ogólnej aparycji zewnętrznej i wiele innych. 
Ramowy program szkolenia

SZKOLENIE 1-dniowe

SZKOLENIE 2-dniowe

BLOK I:

 1. Warsztaty praktyczne - Techniki tworzenia profesjonalnych i efektywnych slajdów i prezentacji MS PowerPoint.
 2. Jak stworzyć ciekawą prezentację, która będzie czytelna, łatwa w odbiorze i interesująca dla odbiorcy.
 3. W jaki sposób łączyć kolory, zdjęcia i tekst.
 4. Animacja slajdów i projektowanie.

BLOK II:

 1. Wykład i warsztaty nabycia umiejętności i kompetencji miękkich.
 2. Komunikacja interpersonalna z punktu psychologicznego (werbalna i niewerbalna) – techniki wzmacniające przekaz słowny i mowę ciała w taki sposób, by podnieść autorytet, zaangażować odbiorców, aby osiągnąć oczekiwany efekt.
 1. Aktywne słuchanie - jak radzić sobie, gdy odbiorca jest rozgadany lub małomówny / zamknięty w sobie (dopytywanie, zatrzymywanie, podsumowywanie, odzwierciedlanie).
 2. Budowanie spójności przekazu, asertywności oraz pewności siebie.
 3. Podstawy autoprezentacji w oparciu o cechy psychologii osobowości.
 4. Sposoby budowania indywidualnego a zarazem profesjonalnego wizerunku podczas wystąpień publicznych i prezentacji np. biznesowych?
 5. Sposoby budowania pewności siebie podczas bycia na scenie, mówienia, poruszania się, gestykulowania.
 6. Dress code – dopasowanie do charakteru i specyfiki danego wystąpienia.

BLOK I:

 1. Warsztaty praktyczne - Techniki tworzenia profesjonalnych i efektywnych slajdów i prezentacji MS PowerPoint.
 2. Jak stworzyć ciekawą prezentację, która będzie czytelna, łatwa w odbiorze i interesująca dla odbiorcy.
 3. W jaki sposób łączyć kolory, zdjęcia i tekst.
 4. Animacja slajdów i projektowanie.

 

BLOK II:

 1. Wykład i warsztaty nabycia umiejętności i kompetencji miękkich.
 2. Komunikacja interpersonalna z punktu psychologicznego (werbalna i niewerbalna) – techniki wzmacniające przekaz słowny i mowę ciała w taki sposób, by podnieść autorytet, zaangażować odbiorców, aby osiągnąć oczekiwany efekt.
 1. Skuteczna komunikacja (techniki aktywnego słuchania, pytania, parafraza, klaryfikacja, podsumowanie)
 2. Aktywne słuchanie - jak radzić sobie, gdy odbiorca jest rozgadany lub małomówny / zamknięty w sobie (dopytywanie, zatrzymywanie, podsumowywanie, odzwierciedlanie).
 3. Budowanie spójności przekazu, asertywności oraz pewności siebie.
 4. Podstawy autoprezentacji w oparciu o cechy psychologii osobowości.
 5. Osobowość i jej rodzaje – w jaki sposób komunikować się z różnymi typami osobowości oraz jak przetwarzać zachowania odbiorcy.
 6. Efekt pierwszego wrażenia oraz techniki improwizacji.
 7. Podstawy perswazji oraz psychologiczne sposoby wywierania wpływu podczas wystąpień publicznych.
 8. Sposoby radzenia sobie ze stresem i tremą oraz w sytuacjach trudnych i nieprzewidzianych. 
 9. Sposoby radzenia sobie z brakiem uwagi, gadaniem, przeszkadzaniem w trakcie prezentowania czy zadawanymi pytaniami oraz innymi niezaplanowanymi sytuacjami, które na samą myśl przyprawiają o ból brzucha?
 10. Sposoby budowania indywidualnego a zarazem profesjonalnego wizerunku podczas wystąpień publicznych i prezentacji np. biznesowych?
 11. Sposoby budowania pewności siebie podczas bycia na scenie, mówienia, poruszania się, gestykulowania.

Dress code – dopasowanie do charakteru i specyfiki danego wystąpienia.

 

NIE CZEKAJ, ZAINWESTUJ W SIEBIE, DAJ SOBIE SZANSĘ NA ZMIANĘ – JUŻ TERAZ ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE !

Img 1Img 2

Zadzwoń:

+48 695 149 124

E-mail:

kontakt@pracowniadobregorozwoju.pl

Pełny kontakt