I. Postanowienia ogólne
- Niniejsze dokument określa ogólne warunki świadczenia usług przez Dorotę Augustynowicz, prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Pracownia Dobrego Rozwoju Dorota Augustynowicz, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki pod adresem ul. Słoneczna 18, 99 – 307 Strzelce, NIP 5791901646, REGON 523741786, zwanej dalej Usługodawcą.
- Usługodawca w ramach swojej działalności udziela konsultacji o tematyce związanej ze zdrowiem psychicznym Klienta. Konsultacje mogą być organizowane jednorazowo w określonym przez Klienta celu lub w formie zestawu spotkań w formie psychoterapii.
- Ogólne informacje o świadczonych przez Usługodawcę usługach, w tym ich zakres i cenniki znajdują się na stronach internetowych Serwisu prowadzonego przez Usługodawcę pod adresem www.pracowniadobregorozwoju.pl.
II. Definicje
- Konsultacja- spotkanie online lub zorganizowane stacjonarnie, przeprowadzane przez Usługodawcę, o tematyce związanej ze zdrowiem psychicznym Uczestnika lub rozwojem osobistym Uczestnika, w szczególności w formie sesji psychoterapeutycznej lub pomocy psychologicznej;
- Kontrakt psychoterapeutyczny – zbiór zasad prowadzenia Psychoterapii i Konsultacji, do których Uczestnik i Usługodawca jest zobowiązany się stosować podczas sesji Psychoterapii lub Konsultacji;
- Konsument - Uczestnik będący konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu cywilnego;
- Psychoterapia – Konsultacje odbywające cyklicznie, regularnych odstępach czasu, ustalonych między Usługodawca a Uczestnikiem. Zasady prowadzenia Psychoterapii są wskazane w kontrakcie psychoterapeutycznym, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszych OWU;
- Serwis internetowy/ Serwis – witryna internetowa wwww.pracowniadobregorozwoju.pl, prowadzona przez Usługodawcę, w której prezentowane są Usługi, na które Klient może złożyć Zamówienie poza Serwisem, za pośrednictwem wiadomości elektronicznej lub telefonu. Informacje dotyczące Usług zamieszczone na stronie Serwisu, nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego;
- Strona – Uczestnik lub Usługodawca;
- Strony - Usługodawca i Uczestnik łącznie;
- Usługa Konsultacji - odpłatna Usługa polegająca na przeprowadzeniu Konsultacji świadczona przez Usługodawcę na rzecz Uczestnika na zasadach wskazanych w niniejszych OWU, na stronach internetowych Serwisu;
- Uczestnik – osoba fizyczna, która dokonuje Zamówienia na Usługę Konsultacji;
- Umowa o świadczenie Usługi Konsultacji – umowa zawierana między Usługodawcą na Uczestnikiem na zasadach wskazanych w pkt. III niniejszego Regulaminu;
- Umowa o świadczenie usług Psychoterapii – umowa zawierana między Uczestnikiem a Usługodawcą w ramach której Uczestnik zobowiązuje się do odbywania regularnych Konsultacji ustalonych w harmonogramie ustalonym podczas pierwszej Konsultacji odbywanej w ramach Psychoterapii;
- Zamówienie - oświadczenie woli Uczestnika, zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy o świadczenie Usługi Konsultacji lub Umowy o świadczenie usług Psychoterapii, określające w szczególności rodzaj Konsultacji.
III. KONSULTACJE
- Usługodawca na stronach Serwisu prezentuje Uczestnikom informacje dotyczące Konsultacji, w szczególności w postaci ich opisu oraz ich cenników. Usługodawca umożliwia złożenie Zamówienia na Usługę Konsultacji za pośrednictwem poczty elektronicznej, formularza kontaktowego dostępnego w Serwisie lub telefonu.
- Usługodawca w ramach prowadzonej przez siebie działalności udziela Konsultacji w formie Psychoterapii lub w formie innych rodzajów pomocy psychologicznej w postaci w szczególności interwencji kryzysowej, konsultacji psychologicznej, doradztwa zawodowego.
- Konsultacje prowadzone są przez Usługodawcę, który jest uprawniony do wykonywania zawodu na podstawie przepisów prawa.
- W celu odbycia Konsultacji, Uczestnik powinien spełnić dodatkowe warunki techniczne, polegające w szczególności na dostępie do kamery internetowej i mikrofonu. Usługodawca może wskazać dodatkowe wymagania techniczne na stronach internetowych Serwisu w opisie Konsultacji.
- Uczestnik, w trakcie trwania Konsultacji powinien znajdować się w pomieszczeniu, które zapewni mu prywatność, swobodę i komfort wypowiedzi.
- Uczestnik nie może rejestrować obrazu ani dźwięku podczas Konsultacji, a także umożliwiać osobom trzecim śledzenia przebiegu Konsultacji, w szczególności poprzez przebywanie z Uczestnikiem w jednym pomieszczeniu podczas trwania Konsultacji, w taki sposób, że może zapoznać się z jej treścią.
- Usługodawca może zarejestrować dźwięk lub obraz Konsultacji tylko w przypadku uzyskania od Uczestnika bądź jego opiekuna prawnego odrębnej zgody na piśmie.
- W przypadku, gdy Uczestnikiem Konsultacji ma być osoba fizyczna, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, Konsultacja odbywa się po spełnieniu dodatkowych warunków wskazanych Uczestnikowi na stronach Serwisu. Warunkami, o których mowa w zdaniu poprzednim może być w szczególności pisemna zgoda na odbycie Konsultacji, wyrażona przez opiekuna prawnego takiego Uczestnika lub rozmowa między Specjalistą a opiekunem prawnym takiego Uczestnika.
- Wzór zgody, o którym mowa w zdaniu poprzednim Usługodawca udostępnia na stronach Serwisu Internetowego.
- Konsultacje odbywają się w terminie ustalonym wspólnie przez Usługodawcę i Uczestnika podczas składania Zamówienia.
- Czas trwania Konsultacji jest określony na stronach internetowych Serwisu.
- Usługodawca, przesyła na adres poczty elektronicznej Uczestnika, wskazany podczas składania Zamówienia, instrukcję uczestnictwa w spotkaniu, w tym informację, o sposobie dołączenia do spotkania online, na którym ma odbyć się Konsultacja.
- Uczestnik, najpóźniej na 48 h przed planowanym terminem Konsultacji, może zmienić termin Konsultacji, kontaktując się z Usługodawcą za pośrednictwem wiadomości e-mail.
- W przypadku, gdy Usługodawca z nagłych przyczyn nie może uczestniczyć w Konsultacji, Usługodawca kontaktuje się z Uczestnikiem i ustala nowy termin Konsultacji lub umożliwia Uczestnikowi odstąpienie od Umowy świadczenia Konsultacji.
- Na potrzeby niniejszych OWU, za nagłe przyczyny poczytuje się w szczególności:
- chorobę Specjalisty;
- problemy techniczne Serwisu w zakresie zorganizowania spotkania online;
- niespełnienie przez Uczestnika nieposiadającego pełnej zdolności do czynności prawnych warunków określonych w ppkt 3 powyżej;
- uzasadnione podejrzenie Usługodawcy, że Uczestnik jest pod wpływem substancji psychoaktywnych w tym alkoholu;
- uzasadnione podejrzenie Usługodawcy, że Uczestnik powinien natychmiast skorzystać z pomocy lekarza psychiatry.
- Uczestnik, który zawiera Umowę o świadczenie Usługi Konsultacji w ramach Psychoterapii, obowiązuje się przestrzegać kontraktu psychoterapeutycznego stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszych OWU.
- Jeśli przedmiot Konsultacji w opinii Usługodawcy wymaga odmiennego podejścia niż reprezentowane przez Usługodawcę, może zrezygnować z przeprowadzenia Konsultacji i polecić innego specjalistę.
IV. UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG PSYCHOTERAPII
- W ramach prowadzonej przez siebie działalności, Usługodawca organizuje Psychoterapii w formie Konsultacji odbywających się stacjonarnie lub online.
- Do Konsultacji organizowanych w ramach Psychoterapii stosuje się zapisu pkt III niniejszych OWU, pod warunkiem, że nie stoją w sprzeczności z niniejszym punktem.
- Uczestnik odbywający Psychoterapię jest zobowiązany do przestrzegania postanowień Kontraktu Psychoterapeutycznego.
- Psychoterapia, aby przynosiła oczekiwane przez Strony rezultaty, powinna być przeprowadzana w formie cyklicznych Konsultacji, odbywających się co najmniej raz w tygodniu o tej samej godzinie. W tym celu, Strony podczas pierwszych Konsultacji odbywającej się w ramach Psychoterapii, ustalają harmonogram poszczególnych Konsultacji (dalej jako: „Harmonogram”).
- W przypadku, gdy Uczestnik nie może uczestniczyć w Konsultacji w terminie ustalonym w Harmonogramie, może przesunąć Konsultację, poprzez zgłoszenie za pośrednictwem wiadomości SMS do Usługodawcy, najpóźniej 48 godzin przed planowanym terminem Konsultacji ustalonej w Harmonogramie. W przeciwnym razie opłata za Konsultacje zostanie naliczona, niezależnie od powodu nieobecności Uczestnika podczas Konsultacji.
- W przypadku odwołanie Konsultacji Uczestnik może według własnego wyboru żądać:
- zwrócenia płatności na numer rachunku bankowego Uczestnika, wskazany przez Uczestnika lub
- zaliczenia uiszczenia płatności na poczet kolejnej Konsultacji.
- Oświadczenie o wybranym sposobie uiszczenia zwrotu płatności Uczestnik składa Usługodawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości SMS.
- W przypadku, gdy Uczestnik wybierze sposób zwrotu płatności wskazany w ppkt. 5a powyżej, Usługodawca zwraca Uczestnikowi płatność w terminie 14 dni od dnia odwołania Konsultacji.
- Jeżeli Konsultacje odbywane w ramach Psychoterapii są organizowane online, Usługodawca, najpóźniej 24 godziny przed planowanym terminem Konsultacji przesyła link do zewnętrznej platformy internetowej, na której będzie odbywać się Konsultacja.
- Umowa o świadczenie usługi Psychoterapii jest zawierana na czas nieokreślony i może zostać rozwiązana przez każdą ze stron poprzez jej wypowiedzenie (dalej jako: „Wypowiedzenie”).
- Wypowiedzenie może być złożone Stronie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości SMS lub ustnie, wyłącznie podczas stacjonarnej Konsultacji odbywającej się w ramach Psychoterapii.
- Każda ze Stron może wypowiedzieć Umowę o świadczenie usługi Psychoterapii z 14 – dniowym terminem wypowiedzenia.
- Rozwiązanie umowy o świadczenie usługi Psychoterapii nie zwalnia Uczestnika z obowiązku uiszczenia zaległych opłat za poszczególne Konsultacje.
V. PROCEDURA ZAWARCIA UMOWY O ŚWIADCZENIE USŁUGI KONSULTACJI LUB UMOWY O ŚWIADCZENIE PSYCHOTERAPII
- Dokładny opis Usługi Konsultacji, w szczególności jej cena i zakres, jest wskazany na stronach internetowych Serwisu.
- Warunkiem złożenia Zamówienia jest posiadanie aktywnego konta poczty elektronicznej.
- Złożenie Zamówienia poprzez przesłanie wiadomości elektronicznej lub wypełnienie dedykowanego formularza w Serwisie następuje w Dniach roboczych lub za pośrednictwem telefonu. W tym celu Uczestnik powinien:
- podać w treści wiadomości elektronicznej kierowanej do Usługodawcy rodzaj Konsultacji prezentowanych na stronie Serwisu,
- podać dane potrzebne do realizacji Zamówienia, a w szczególności: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz adres e-mail.
- Informacja na temat całkowitej wartości Zamówienia, o którym mowa w pkt powyżej, w, podawana jest każdorazowo przez Usługodawcę poprzez poinformowanie w drodze wiadomości elektronicznej wraz z informacją, że zawarcie Umowy o świadczenie Usługi Konsultacji lub Umowy o świadczenie usługi Psychoterapii pociąga za sobą obowiązek zapłaty za zamówioną Konsultację, z tą chwilą zostaje zawarta Umowa o świadczenie Usługi Konsultacji.
- W przypadku Konsumenta, Usługodawca każdorazowo po złożeniu Zamówienia za pośrednictwem poczty elektronicznej przesyła Konsumentowi potwierdzenie warunków złożonego Zamówienia.
- Umowa zostaje zawarta z chwilą przesłania przez Konsumenta (w odpowiedzi na potwierdzenie warunków Zamówienia przesłanych przez Usługodawcę) wiadomości elektronicznej na adres poczty elektronicznej Usługodawcy, w której Konsument: akceptuje treść przesłanego Zamówienia i wyraża zgodę na jego realizację oraz akceptuje treść niniejszych OWU i potwierdza zapoznanie się z pouczeniem o odstąpieniu od Umowy.
- Po zawarciu Umowy o świadczenie Usługi Konsultacji lub Umowy o świadczenie usługi Psychoterapii, Usługodawca potwierdza Konsumentowi jej warunki, przesyłając je na adres poczty elektronicznej Konsumenta lub pisemnie na podany przez Konsumenta adres.
- Umowa o świadczenie Usługi Konsultacji lub Umowa o świadczenie usługi Psychoterapii jest zawierana w języku polskim, na zasadach wskazanych w niniejszych OWU oraz Kontraktu psychoterapeutycznego stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszych OWU.
VI. PŁATNOŚCI
- Wszystkie płatności, które zobowiązany jest ponieść Uczestnik w związku z zawieraną Umową o świadczenie Usługi Konsultacji, są podawane w złotych polskich i zawierają wszystkie składniki, w tym podatek VAT.
- Uczestnik może wybrać następujące metody płatności:
- przelew na rachunek bankowy Usługodawcy o numerze: PL 84 1020 3440 0000 7102 0303 7868 (w tym przypadku świadczenie Usługi Konsultacji lub Psychoterapia rozpoczyna się z chwilą otrzymania przez Uczestnika wiadomości potwierdzającej Zamówienie, a realizacja Konsultacji lub Psychoterapii po wpłynięciu środków na rachunek bankowy Usługodawcy lub w terminie umówionym przez Usługodawcę i Uczestnika);
- płatność elektroniczna (w tym przypadku świadczenie Usługi Konsultacji lub Psychoterapia rozpoczyna się z chwilą otrzymania przez Uczestnika wiadomości potwierdzającej Zamówienie, a realizacja Konsultacji lub Psychoterapii po otrzymaniu przez Usługodawcę informacji z systemu agenta rozliczeniowego o dokonaniu płatności lub w terminie umówionym przez Usługodawcę i Uczestnika);
- gotówką podczas Konsultacji stacjonarnej (w tym przypadku realizacja Zamówienia zostanie dokonana niezwłocznie po przesłaniu Uczestnikowi przez Usługodawcę potwierdzenia przyjęcia Zamówienia lub w terminie ustalonym przez Strony).
- Usługodawca na stronach internetowych Serwisu informuje Uczestnika o terminie w jakim jest on zobowiązany dokonać płatności za Zamówienie. W przypadku braku płatności przez Uczestnika w terminie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, Usługodawca po uprzednim bezskutecznym wezwaniu do zapłaty z wyznaczeniem stosownego terminu może odstąpić od Umowy na podstawie art. 491 Kodeksu Cywilnego.
- Usługodawca dostarcza Uczestnikowi dowód zawarcia Umowy o świadczenie Usługi Konsultacji lub Umowy o świadczenie usługi Psychoterapii.
VII. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY
- Uczestnik, który jest Konsumentem ma prawo, odstąpić od Umowy w terminie 14 dni od zawarcia jej zawarcia bez podania przyczyny poprzez złożenie stosownego oświadczenia Usługodawcy. Konsument może sformułować oświadczenie samodzielnie, skorzystać z oświadczenia, którego wzór znajduje się na stronie Serwisu (ustawowe prawo do odstąpienia od umowy) lub za pomocą hiperłącza przesłanego przez Usługodawcę w wiadomości potwierdzającej Zamówienie.
- Usługodawca z chwilą otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy przez Konsumenta prześle na adres poczty elektronicznej Konsumenta potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy.
- Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta, prawo do odstąpienia od Umowy przez Konsumenta jest wyłączone m.in w przypadku umowy o świadczenie Usług, jeżeli Usługodawca wykonał w pełni Usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Usługodawcę, utraci prawo odstąpienia od Umowy.
- Prawo odstąpienia od Umowy przez Konsumenta jest wyłączone również w pozostałych przypadkach, wskazanych są w art. 38 Ustawy o prawach konsumenta.
- Ustawowe prawo do odstąpienia od umowy jest wyłączone w przypadku, gdy Uczestnik, który jest Konsumentem wyrazi zgodę na rozpoczęcie świadczenia Usługi Konsultacji w pełni, przed upływem terminu na odstąpienie od Umowy.
VIII. POZASĄDOWE SPOSOBY ROZSTRZYGANIA REKLAMACJI I DOCHODZENIA ROSZCZEŃ
Konsument posiada m.in. następujące możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:
- jest uprawniony do zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Uczestnikiem a Usługodawcą.
- może również złożyć skargę za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
- Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: www.uokik.gov.pl w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.
IX. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Podane przez Uczestników dane osobowe Usługodawca zbiera i przetwarza zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie z Polityką Prywatności, która jest dostępna na stronie Serwisu.
X. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- OWU są dostępne w języku polskim.
- Powielanie lub rozpowszechnianie niniejszych OWU lub jego części bez pisemnej zgody Usługodawcy jest zabronione.
- ile bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa nie stanowią inaczej, prawem właściwym dla rozstrzygania wszelkich sporów powstałych na gruncie niniejszego Regulaminu jest prawo polskie. Wszelkie spory powstałe na gruncie niniejszego Regulaminu, w przypadku, gdy drugą stroną jest nie jest Konsument będą rozwiązywane przed sądem powszechnym właściwym ze względu na siedzibę Usługodawcy.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, przepisy Ustawy o prawach konsumenta oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.
- Treść niniejszego Regulaminu może ulec zmianie. O wszelkich zmianach każdy Uczestnik będący Konsumentem zostanie poinformowany poprzez informacje na stronie głównej Serwisu zawierającej zestawienie zmian i termin ich wejścia w życie. Termin wejścia w życie zmian nie będzie krótszy niż 14 dni od dnia ich ogłoszenia.
ZAŁĄCZNIK NR 1 DO OGÓLNYCH WARUNKÓW ŚWIADCZENIA USŁUG – Kontrakt psychoterapeutyczny
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Niniejszy Kontrakt psychoterapeutyczny jest zbiorem zasad, do których zobowiązani są przestrzegać Psychoterapeuta oraz Uczestnik Psychoterapii lub Uczestnik innej Konsultacji.
- Psychoterapeutą jest Dorota Augustynowicz, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Pracownia Dobrego Rozwoju Dorota Augustynowicz, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki pod adresem ul. Słoneczna 18, 99 – 307 Strzelce, NIP 5791901646, REGON 523741786.
- Psychoterapeuta współpracuje z Uczestnikiem na zasadach nurtu psychodynamicznego i poddaje się regularnej superwizji.
- Psychoterapeuta jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP. Psychoterapeuta posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do świadczenia usług psychologicznych i psychoterapeutycznych oraz zobowiązuje się do przestrzegania Kodeksu Etycznego Psychologa oraz Psychoterapeuty.
- W ramach superwizji Psychoterapeuta nie ujawnia danych osobowych Uczestnika pozwalających na jego zidentyfikowanie.
- Psychoterapeuta zobowiązuje się do utrzymania tajemnicy zawodowej, z której zwolnić go może jedynie sąd lub uzasadnione podejrzenie, że Uczestnik zagraża życiu i zdrowiu swojemu lub innych osób.
- Postanowienia niniejszego Kontraktu stosuje się również odpowiednio do innych rodzajów Konsultacji świadczonych przez Psychoterapeutę.
II. ROZPOCZĘCIE PSYCHOTERAPII
- Psychoterapia rozpoczyna się trzema lub czterema godzinnymi spotkaniami konsultacyjno-diagnostycznymi, umożliwiającymi zebranie wywiadu na temat Uczestnika oraz poznaniu największych jego trudności w życiu codziennym. Po tych spotkaniach Uczestnik i Psychoterapeuta wspólnie podejmują decyzję o rozpoczęciu terapii.
- W przypadku podjęcia decyzji o rozpoczęciu Psychoterapii, Psychoterapeuta i Uczestnik ustalając harmonogram Psychoterapii.
- Poszczególne Konsultacje w ramach Psychoterapii odbywając się co najmniej raz w tygodniu, chyba że Uczestnik i Psychoterapeuta ustalą inaczej.
- Cele Psychoterapii ustalane są każdorazowo indywidualnie w między Uczestnikiem a Psychoterapeutą (dalej jako: „Strony”), ich osiągnięcie zależy w takim samym stopniu od zaangażowania Stron. Cel Psychoterapii w trakcie jej prowadzenia, po porozumieniu między Stronami, może ulec zmianie.
- Cele Psychoterapii wynikają z przyjętego przez Psychoterapeutę rozumienia zdrowia psychicznego. Cel może być ujęty w szczególności jako:
- przywrócenie Uczestnikowi zdolności do rozwoju jako zniknięcie określonego symptomu,
- pojawienie się pożądanej formy funkcjonowania
- usunięcie barier psychicznych Uczestnika.
- Jeśli w opinii Psychoterapeuty wymagane odmienne podejście niż przez niego reprezentowane, może on polecić innego specjalistę Uczestnikowi. Decyzję taką Psychoterapeuta może podjąć przez rozpoczęciem Psychoterapii lub w jej trakcie.
III. PRZEBIEG PSYCHOTERAPII
- Psychoterapeuta oświadcza, że jest świadomy, że jego przekonania nie mogą mieć wpływu na jego pracę z Uczestnikiem i zobowiązuje się unikać narzucania ich Uczestnikowi.
- Wszystkie dane na temat Uczestnika pochodzą z wywiadu lub z przekazanej mu dokumentacji medycznej. Psychoterapeuta nie weryfikuje wiadomości otrzymanych od Uczestnika, bez wcześniejszego zawiadomienia Uczestnika.
- Psychoterapeuta dobiera narzędzia indywidualnie do potrzeb Uczestnika.
- Praca psychoterapeutyczna polega na wykorzystaniu narzędzi w szczególności takich jak dialog i obserwacja, wywodzących się z nurtu, w którym pracuje Psychoterapeuta – nurtu psychodynamicznego. Narzędzia te wywodzą się z nurtu psychoterapii psychodynamicznej.
- Narzędzia stosowane przez Psychoterapeutę wymagają spontanicznej aktywności Uczestnika - jego zaangażowanie i wola uczestniczenia w procesie Psychoterapii jest warunkiem skuteczności Psychoterapii. W zależności od rodzaju problemu stosowane będzie podejście indywidualne do Pacjenta z uwzględnieniem technik z tego nurtu psychoterapii.
- Pomiędzy Konsultacjami Uczestnik ma prawo w uzasadnionych sytuacjach np. przełożenie Konsultacji lub jej odwołanie kontaktować się z psychoterapeutą (SMS, rozmowa telefoniczna, e-mail), szanując prywatność Psychoterapeuty i zobowiązuje się nie nadużywać tego prawa.
- Samookaleczenia zagrażające życiu, próby samobójcze oraz stosowanie środków odurzających oznaczą konieczność przerwania Psychoterapii i skierowania pacjenta do hospitalizacji.
IV. ZAKOŃCZENIE PSYCHOTERAPII
- O zakończeniu Psychoterapii Strony decydują wspólnie, gdy cele Psychoterapii zostaną osiągnięte.
- Zakończenie Psychoterapii przed osiągnięciem ustalonych celów może prowadzić do nawrotu objawów.
- Zakończenie Psychoterapii zostanie omówione przez Strony.
- Rozpoczęcie kolejnej Psychoterapii z tym samym psychoterapeutą jest możliwe nie wcześniej niż 3 miesiące po zakończeniu poprzedniej Psychoterapii.
V. ODSTĘPSTWA POD KONTRAKTU
Psychoterapeuta i Uczestnik w trakcie trwania Psychoterapii mogą omawiać wszelkiego rodzaju odstępstwa od Kontraktu. Treść Kontraktu może być zmieniona po wspólnej zgodzie Stron.