Pomoc psychologiczna i psychoterapia online

Jak się okazuje w ostatnich latach coraz więcej osób pracujących i mieszkających za granicą potrzebuje skorzystać z pomocy Psychologa lub Psychoterapeuty, co może spotkać się z pewnymi trudnościami, czasami nie możliwymi do pokonania, np.:

 • różnice kulturowe 
 • trudności językowe 
 • ograniczenia finansowe 

 

Bardzo wiele osób ze względu na dużą ilość obowiązków na głowie, odległość od miejsca zamieszkania, czy liczne podróże służbowe - nie jest w stanie dojechać do gabinetu na regularne sesje. Zdarza się jednak również, że z pewnych przyczyn np. medycznych lub z powodów psychologicznych niektóre z tych osób, nie są w stanie wychodzić z domu, dlatego: 

 

Pracownia Dobrego Rozwoju prowadzi psychoterapię oraz konsultacje psychologiczne online dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w pracy z Psychologiem czy Psychoterapeutą w tradycyjny sposób.

 

Ważne jest, abyś czuł się bezpiecznie i komfortowo. Pamiętaj, że Psycholog i Psychoterapeuta - jest osobą bezstronną, nie ocenia, odnosi się do Ciebie z szacunkiem, dotrzymuje tajemnicy zawodowej - CHCE PO PROSTU POMÓC.

Pomoc_psychologiczna_online_jest_dobrym_rozwiązaniem_dla_osób

Pomoc psychologiczna i psychoterapia online – dla kogo?

Pomoc psychologiczna online jest dobrym rozwiązaniem, dla osób które: 

 • z przyczyn medycznych lub psychologicznych nie są w stanie wyjść z domu (np. choroba, zagrożona ciąża, fobie itp.),
 • mieszkają za granicą, 
 • dużo podróżują czy prowadzą nieregularny tryb życia, 
 • mieszkają na tyle daleko od miasta i gabinetu, a chcieliby skorzystać z psychoterapii indywidualnej,
 • potrzebują pomocy, a z pewnych powodów nie są w stanie przybyć stacjonarnie do gabinetu na cotygodniowe sesje?

Pomoc psychologiczna i psychoterapia online – na czym polega?

 • Psycholog i Psychoterapeuta pracują stacjonarnie w gabinecie psychologicznym;
 • Pacjent/Klient „spotyka się” z Psychologiem lub Psychoterapeutą, będąc jednocześnie w dowolnym miejscu na świecie, wygodnym dla niego (ważne jest, by zapewnić sobie jak największy komfort, swobodę i poufność);
 • Sesja psychologiczna / psychoterapeutyczna odbywa się w formie rozmowy online przez platformę Microsoft Teams lub Zoom lub inną bezpłatną aplikację (Skype, WhatsApp), 
 • W razie problemów z połączeniem możliwa jest także rozmowa telefoniczna (gdy połączenie się rwie lub jego jakość jest niewystarczająca dla sprawnej komunikacji w trakcie sesji);
 • Płatność za sesje psychoterapii czy sesje pomocy psychologicznej następuje w formie przelewu, płatności kartą lub płatności PayPal (w systemie PayPal możliwa jest także płatność kartą kredytową).

Jak w praktyce wygląda pomoc psychologiczna online?

 1. Kontaktujesz się z Psychologiem lub Psychoterapeutą przebywającym w gabinecie terapeutycznym w odpowiadający Ci sposób – telefonicznie, mailowo, poprzez prywatne wiadomości na Facebooku.
 2. Uzgadniasz ze mną odpowiadający Ci termin wstępnej konsultacji psychologicznej lub sesji psychoterapii indywidualnej.
 3. Dokonujesz płatności za pierwszą sesję psychologiczną/psychoterapuetyczną – najczęściej w formie przelewu bankowego, płatności kartą kredytową lub płatności za pośrednictwem systemu PayPal.
 4. Płatność za każde kolejne sesje odbywa się przed rozpoczęciem umówionego spotkania. 
 5. Po uzgodnieniu zostaje wysłany link do spotkania w bezpłatnej aplikacji Microsoft Teams lub Zoom lub w innej aplikacji np. przez Skype lub WhatsApp.
 6. W umówionym wcześniej terminie sesji pomocy psychologicznej lub sesji psychoterapii online nawiązujemy ze sobą połączenie (wideo rozmowę).
 7. Jeśli potrzebujesz faktury lub zaświadczenia dotyczącego odbywanej psychoterapii albo odbytych konsultacji psychologicznych, podaj mi swoje dane oraz uzgodnij ze mną metodę dostarczenia tych dokumentów (mail lub poczta tradycyjna, w przypadku listów zagranicznych klient dodatkowo ponosi koszty wysyłki).
Ile_trwa_psychoterapia_online_

Ile trwa psychoterapia online?

Spotkania z Psychoterapeutą jak i Psychologiem odbywają się na takich samych zasadach jak w przypadku spotkań stacjonarnych. Więcej szczegółów możesz przeczytać w rozwijanej zakładce na górnym pasku: Psychoterapia lub Pomoc Psychologiczna.

Zapisz się na terapięZobacz cennik

Zadzwoń:

+48 695 149 124

E-mail:

kontakt@pracowniadobregorozwoju.pl

Pełny kontakt